Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille - Verkocht

Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille kopen? Bied vanaf 195!
Grafiek (handgesigneerd)

Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille kopen? Bied vanaf 195!Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille kopen? Bied vanaf 195!Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille kopen? Bied vanaf 195!Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille kopen? Bied vanaf 195!Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille kopen? Bied vanaf 195!Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille kopen? Bied vanaf 195!Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille kopen? Bied vanaf 195!Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille kopen? Bied vanaf 195!Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille kopen? Bied vanaf 195!Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille kopen? Bied vanaf 195!Corneille - Een zomer in Auvers-sur-Oise, het dorp van Van Gogh en Corneille kopen? Bied vanaf 195!
  • Corneille (1922-2010)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 2001
Techniek Litho
Stijl Abstract
Onderwerp Figuren
Ingelijst Niet Ingelijst
Afmetingen 33 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Oplage 75

Mooi, direct herkenbaar werk van Corneille. Litho op geschept papier, met potlood gesigneerd, gedateerd (2001) en genummerd (39/75).  In zeer goede conditie.

Corneille brengt hulde aan de stad Auvers-sur-Oise door een thema te gebruiken dat Vincent Van Gogh na aan het hart lag, "De kerk van Auvers", die hij in 1890 schilderde.

Van Gogh en Corneille waren niet de enige schilders die er verbleven, andere beroemde kunstenaars zoals Pissaro, Cézanne of de Douanier Rousseau hebben er ook hun domicilie gehad.

Corneille, de Cobra-kunstenaar, vond zijn  laatste rustplaats naast Vincent van Gogh

De gerenommeerde Cobra-kunstenaar Corneille is ter aarde besteld op dezelfde begraafplaats als waar de legendarische Vincent van Gogh rust, in het pittoreske dorpje Auvers-sur-Oise, net buiten Parijs.

Op 88-jarige leeftijd overleed Corneille in Parijs. Hij was medeoprichter van de invloedrijke Cobra-beweging na de Tweede Wereldoorlog, samen met bekende namen als Karel Appel en Constant.

Corneille bracht een periode van zijn leven door in Auvers-sur-Oise, waar ook Vincent van Gogh zijn laatste maanden sleet. Van Gogh overleed daar in 1890 en werd begraven naast zijn broer Theo.

Corneille, vaak herkend als Guillaume Cornelis van Beverloo of gewoon Cornelis, was niet zomaar een kunstenaar, maar een visionair die een cruciale rol speelde in het vormgeven van de Cobra-beweging. Deze avant-garde beweging, mede opgericht door Corneille, werd synoniem met handgemaakte abstracte kunst die zowel expressief als kleurrijk was. Elk stuk dat hij maakte, voelde als een gepersonaliseerd geschenk aan de wereld van de kunst, en weerspiegelde zijn unieke visie en belichaamde de essentie van vintage vondsten.

Geboren uit een geest van rebellie tegen traditionele kunstnormen, was de Cobra-beweging, vernoemd naar de steden Kopenhagen, Brussel en Amsterdam, een smeltkroes van creativiteit. Het was als een schatkist van unieke juwelen van ideeën en vintage-geïnspireerde innovatie. Binnen deze beweging lieten verschillende kunstenaars, net als knutselmaterialen die samenkomen, elk hun unieke stempel achter:

De levendige en chaotische schilderijen van Asger Jorn voelden als handgemaakte geschenken uit een ander tijdperk, schatten die men zou kunnen tegenkomen in een vintage winkel. De kunst van Karel Appel, gekenmerkt door zijn kinderlijke eenvoud en gedurfde kleuren, deed denken aan vintage vondsten op een zonnige dag op een vlooienmarkt. Constant bood een unieke mix van abstracte en figuratieve kunst, stukken makend die aanvoelden als gepersonaliseerde juwelen voor de ziel. Eugène Brands dwaalde in de wereld van dromen, waarbij elk kunstwerk leek op een stuk unieke juwelen. Pierre Alechinsky combineerde Oosterse en Westerse kunsttechnieken, unieke juwelen creërend met zijn kunst. De werken van Else Alfelt waren een harmonieuze mix van kleuren en vormen, elk aanvoelend als een handgemaakt knutselwerk. Ejler Bille stond bekend om zijn sculpturale stukken die aanvoelden als vintage schatten uit een vervlogen tijdperk, de charme van handgemaakte geschenken echoënd.

Corneille's, of Cornelis', toewijding aan handgemaakte kunst was evident in elke penseelstreek. Zijn werken, gekenmerkt door hun unieke mix van kleuren en vormen, waren een getuigenis van zijn ongeëvenaarde talent en visie. Hij waagde zich ook in de wereld van litho- en zeefdruk, waarbij zijn gelimiteerde oplages, vaak gesigneerd door de meester zelf, gewilde vintage vondsten werden onder kunstverzamelaars. Deze stukken, net als knutselmaterialen, kwamen samen om een prachtig kunsttapijt te creëren.

Vandaag de dag zijn de meesterwerken van Corneille, net als vintage schatten, te vinden in prestigieuze musea en collecties wereldwijd. Zijn bijdragen aan de kunstwereld, herinnerend aan de fijnste vintage vondsten en handgemaakte ambachten, zijn erkend en gevierd in instellingen zoals het Museum of Modern Art in New York, de Tate Gallery in Londen en het Centre Pompidou in Parijs, onder anderen. Deze instellingen dienen als een getuigenis van zijn nalatenschap, en herinneren iedereen aan de kracht van kleurrijke, expressieve, handgemaakte en unieke kunst die spreekt tot de ziel, net als de knutselmaterialen die samenkomen om een prachtig stuk te creëren.

(0040)

Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,50
Naar België € 40,00
Naar Duitsland € 40,00
Europese Unie € 40,00
Wereldwijd € 120,00