Corneille (1922-2010) - Corneille - "L'oiseau volant"Lithografie - Handgesigneerd - 10/125
Corneille - L'oiseau volant
Lithografie - Gesigneerd - Oplage 10/125 - Met lijst - 1998
Beeldformaat 66 X 51 cm
Inclusief aluminium lijst (formaat 90 x 70 cm)
Biografie
Corneille (Luik, 1922 - 2010)
Guillaume Cornelis Beverlo, beter bekend als Corneille (3 juli 1922), werd geboren in het Belgische Luik, als kind van Nederlandse ouders. Hoewel grotendeels autodidact, volgde hij toch kunstcursussen aan de Amsterdamse Academie, tussen 1940 en 1942. In 1946 hield hij in Groningen zijn eerste expositie.Aanvankelijk sterk beïnvloed door het werk van Picasso, maakt hij zich in 1948 hiervan los op het moment dat hij toetreedt tot de groep CoBrA; hij is daarvan medeoprichter samen met Karel Appel en de broers Jan en Constant Nieuwenhuys. In 1950 verhuist hij van Amsterdam naar Parijs. Daarna reist hij meermalen naar het buitenland: Noord-Afrika, Sahara, Noord-Amerika, de Antillen en Zuid-Amerika. Die reizen bepalen in hoge mate de aard van zijn werk. Vanaf 1960 valt hij terug op een nieuwe figuratie, waarbij vogels, bloemen en vaak personages tot zijn artistieke vocabulaire horen.Corneille is later nog steeds even werklustig als de Corneille van vroeger. Zelf beweert hij dat schilderen geen hobby of werk is, maar eerder een roeping. Corneille had zijn atelier in de Franse hoofdstad Parijs. Bezoekers werden vrijwel niet gedoogd door de kunstenaar.
NB bij de keuze voor verzending buiten Nederland of België wordt het kunstwerk met glas verzonden. Het risico op glasbreuk ligt bij de koper, maar is eenvoudig te vervangen. Indien de verzendkosten te hoog zijn voor het betreffende land kan de verkoper besluiten zonder lijst te verzenden.