Doordrenkt van de Middellandse Zee en het licht van het Afrikaanse continent creëerde Guillaume Corneille (1922-2010) dit opvallende werk, een wirwar van kleuren en de vier elementen: aarde, zee, lucht, vuur, met een centrale zon, die buiten de abstracte compositie de indruk wekt van overweldigende hitte die door de winden wordt verplaatst.
Originele litho uit 1958 van de schilder-reiziger, tevens stichtend lid van de Cobra-groep met Asger Jorn, Karel Appel, Constant, Dotremont, Alechinsky en Jacques Doucet.
Onderaan gesigneerd en gedateerd met potlood van de hand van de kunstenaar.
Genoemd in de Donkersloot catalogue raisonné n°55, het werd gedrukt in slechts 12 exemplaren + een paar artist's proofs.
Wij verkopen een artist's proof uit de Corneille collectie.
(Artist's copy E/A)
Litho op velijnpapier - Gedrukt door Michel Cassé - Beeldformaat : 27 x 36,6 cm. Afmetingen van het papier : 38,1 x 47,9 cm
Zeer frisse staat voor een 60 jaar oud werk!
Veilige verzending door UPS met verzekering.