Harry van Kruiningen - Litho: Akhnaton - 1954 - Verkocht

Harry van Kruiningen - Litho: Akhnaton - 1954 kopen? Bied vanaf 55!
Grafiek (handgesigneerd)

Harry van Kruiningen - Litho: Akhnaton - 1954 kopen? Bied vanaf 55!Harry van Kruiningen - Litho: Akhnaton - 1954 kopen? Bied vanaf 55!Harry van Kruiningen - Litho: Akhnaton - 1954 kopen? Bied vanaf 55!Harry van Kruiningen - Litho: Akhnaton - 1954 kopen? Bied vanaf 55!Harry van Kruiningen - Litho: Akhnaton - 1954 kopen? Bied vanaf 55!
  • Harry van Kruiningen (1906-1996)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1954
TechniekLitho
IngelijstAlleen in Passe-partout
Afmetingen21 x 15. cm (h x b)
Passe-partout39 x 26.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageH.C
Litho van Harry van Kruiningen. Titel: Akhnaton. (Litho op de hymne van de zon van Echnaton. In de originele tekst en de vertaling door prof. dr. A. de Buck. Amst., Le Canard, 1954, (59)p). Oplage: H.C. Afmetingen incl passe-partout: H39 x b26.5cm. Afmetingen voorstelling: H21 x b15cm. Het werk is links onderaan, gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van dit werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Harry van Kruiningen (pseudoniem van Henri Adelbert Janssen) (Hansweert bij Kruiningen, 28 januari 1906 – Laren (Noord-Holland), 30 juni 1996) was een Nederlandse kunstschilder, graficus, illustrator, monumentaal kunstenaar, ontwerper van affiches en boekbanden, was vervaardiger van mozaïek objecten, keramist, docent aan een academie, auteur van kinderboeken en uitgever. Hij schilderde landschappen, stillevens, portretten en maakte etsen en litho's.
Van Kruiningen werd na de bevrijding lithograaf en bekwaamde zich ook in andere druktechnieken. Zijn werk werd abstracter en fantasierijker. Hij maakte voor galerie en uitgeverij Le Canard vier bibliofiele mappen met kleurenlitho's: Ovidius (1953), Achnaton (1954), Gilgamesj (1955) en Heer Halewijn in 1956. Zijn kinderboeken De Tovertuin van Eekje Hoorn (1949) en Eekje Hoorn overwint (1948) voor uitgeverij Pegasus in Amsterdam, zijn geïllustreerd met litho's en tekeningen. Hij was in de jaren 50 zeer succesvol met het drukken van litho's op textiel. Zo bedrukte hij zijden shawls en katoenen gordijnstoffen. Deze toegepaste kunst was uit financiële nood geboren. In 1953 werd hij door het Prins Bernardfonds uitgezonden om beelden van de Watersnoodramp in Zeeland in litho´s te vast te leggen. Hij ging samen met Jeanne Bieruma Oosting en Cor de Wolff. De litho's en tekeningen werden in grote oplagen gedrukt en verkocht ten bate van de slachtoffers van de overstromingen.
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 21,95
Naar Duitsland € 21,95
Europese Unie € 21,95
Wereldwijd € 55,00

Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland
Starttijd24-3-2023 om 14:22
Eindtijd16-5-2023 om 10:22
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken