Herman Berserik - Litho - 1972 - Verkocht

Herman Berserik - Litho - 1972 kopen? Bied vanaf 69!
Grafiek (handgesigneerd)

Herman Berserik - Litho - 1972 kopen? Bied vanaf 69!Herman Berserik - Litho - 1972 kopen? Bied vanaf 69!Herman Berserik - Litho - 1972 kopen? Bied vanaf 69!Herman Berserik - Litho - 1972 kopen? Bied vanaf 69!Herman Berserik - Litho - 1972 kopen? Bied vanaf 69!
  • Herman Berserik (1921-2002)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1972
TechniekLitho
OnderwerpLandschap
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen51 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage23/30
Litho op  papier van Herman Berserik. Jaar: 1972. Oplage: 23/30, e.d. Afmetingen blad: H51 x b33cm. Afmetingen voorstelling: H23 x b186cm. Het werk is onderaan en aan de zijkant gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Hermanus (Herman) Berserik (Den Haag, 19 juni 1921 - aldaar, 21 maart 2002) was een Nederlandse schilder en graficus.
Berserik werd geboren als zoon van Hermanus Berserik sr. en Pieternella Jacoba Knaap. Zijn vader had onder andere een schoonmaakbedrijf en was daarnaast schilder van stillevens. Hij volgde een opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag van 1939 tot 1944, waar hij les kreeg van onder anderen Willem Schrofer (schilderen), Willem Rozendaal (grafische technieken), Paul Citroen, in wiens atelier hij in 1942 werkte, en Rein Draijer. Hij deed in 1944 vervroegd eindexamen en werd in 1946 lid van de Haagse Kunstkring. Na de oorlog bezocht hij enkele malen Parijs en in 1951 Algerije en Tunesië. Hij huwde in 1947 met Hermine Françoise (Mien) Voûte. Uit dit huwelijk werden drie kinderen geboren, Behrend (na 1 dag overleden), Françoise en Teun. In 1948 werd hij leraar aan de Vrije Academie Werkplaats voor Beeldende kunsten. Hij maakte deel uit van de groep Verve (1951 - 1958). Van 1958 tot en met 1978 was Berserik docent aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten. Vanaf 1963 was hij actief lid van schilderkundig genootschap Pulchri Studio. Verder was hij lid van de Nederlandse Federatie van Beroepsverenigingen van Kunstenaars te Amsterdam. Hij woonde en werkte van 1952 tot zijn dood in de tuinmanswoning van het landgoed de Voorde in Rijswijk.

Langs de randen zitten wat kreukels, met name links bovenin de hoek. Goed ingelijst valt dit onder het passe-partout. wat punaise gaatjes op het witte gedeelte.
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 21,95
Naar Duitsland € 21,95
Europese Unie € 21,95
Wereldwijd € 55,00

Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland
Starttijd10-3-2023 om 21:05
Eindtijd1-5-2023 om 12:02
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken