Guillaume Corneille biedt een poëtische vogelvlucht boven het Belfort van Amsterdam, een stad die hem nauw aan het hart ligt, waar hij cursussen volgde aan de Academie voor Beeldende Kunsten, de Nederlandse Experimentele Groep (CoBrA) oprichtte en de recensie Reflex maakte, en daar vervolgens een workshop hield tot de jaren 2000.
Het Atelier van Cobra-schilder Corneille (pseudoniem van Guillaume Cornelis Beverloo) was aan de Nieuwe Prinsengracht in Amsterdam.
TITEL VAN HET KUNSTWERK
Vol d'oiseau au dessus du Beffroi d'Amsterdam (Vogelperspectief over de klokkentoren van Amsterdam)
JAAR
1993
TECHNIEK
Lithografie
HANDTEKENING
Met stempel Atelier Corneille op de achterkant, handgesigneerd
EDITIE
E/A 1/20 - EA (Épreuve d'Artiste)
Guillaume Corneille biedt een poëtische vogelvlucht boven het Belfort van Amsterdam, een stad die hem nauw aan het hart ligt, waar hij cursussen volgde aan de Academie voor Schone Kunsten, de Nederlandse Experimentele Groep en de recensie Reflex oprichtte en er vervolgens tot de jaren 2000 een werkplaats hield.
Met stempel Atelier Corneille op de achterzijde
Zeer goede staat. Gesigneerd linksboven in grafiet - E/A artist proof - 1/20
Corneille, een groot kleurmeester in het kielzog van Gauguin, Matisse en Van Gogh, creëert een gemoedelijke en vaak bloemrijke wereld. De kwaliteit van de lithografie is zodanig dat het de indruk wekt de penseelstreken van de schilder voor je te zien.
Herkomst: Atelier van de schilder Guillaume Corneille (1922-2010), geboren in Luik uit Nederlandse ouders, stichtend lid van de Cobra-groep met onder meer Karel Appel, Asger Jorn, Constant, Joseph Noiret, daarna Lecenert en Alechinsky.