Corneille - De komst van de vogel - Verkocht

Corneille - De komst van de vogel kopen? Bied vanaf 299!
Grafiek (handgesigneerd)

Corneille - De komst van de vogel kopen? Bied vanaf 299!Corneille - De komst van de vogel kopen? Bied vanaf 299!Corneille - De komst van de vogel kopen? Bied vanaf 299!Corneille - De komst van de vogel kopen? Bied vanaf 299!Corneille - De komst van de vogel kopen? Bied vanaf 299!Corneille - De komst van de vogel kopen? Bied vanaf 299!Corneille - De komst van de vogel kopen? Bied vanaf 299!Corneille - De komst van de vogel kopen? Bied vanaf 299!Corneille - De komst van de vogel kopen? Bied vanaf 299!Corneille - De komst van de vogel kopen? Bied vanaf 299!
  • Corneille (1922-2010)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 1998
Techniek Litho
Ingelijst Niet Ingelijst
Afmetingen 52 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Oplage E/A 09/25
Grootmeester van de kleur Guillaume Corneille creëert in het spoor van Gauguin en Matisse een gemoedelijke wereld doordrenkt van exotisme.

In 1998 vestigde de kunstenaar zijn atelier midden in zijn tuin tegenover de korenvelden, vlakbij Auvers sur Oise, het laatste dorp van Van Gogh. We vinden hier de gele Van Gogh en de belangrijke aanwezigheid van de natuur.

De reizende artiest Corneille ontmoet dankzij zijn vriend Alan Davie David Hockney in de Londense scene. Beiden erudiete schilders, ze hebben dezelfde smaak voor kleur, dit gevoel voor vereenvoudiging van lijnen en dezelfde consistentie in het knipogen naar de kunstgeschiedenis van voorbije eeuwen.

Mooie litho uitgegeven door de GKM galerie van de schilder Guillaume Corneille (1922-2010), geboren in Luik uit Nederlandse ouders, stichtend lid van de Cobra groep.

Gesigneerd en gedateerd in potlood rechtsonder - Genummerd E/A 9/25 (Artist proof) - 1998
Atelier Corneille stempel op de achterkant. Droogstempel van de GKM-galerie.

Perfecte staat

Corneille, geïdentificeerd als een belangrijke figuur in de vernieuwing van de abstractie in Noord-Europa, evolueerde vanaf 1967 geleidelijk naar een rijke en kleurrijke nieuwe figuratie die coördineerde met de popart-smaak van de jaren zestig en zeventig, en exposeerde naast Andy Warhol, Arman, Caesar, enz.

Deze betoverende litho, uitgegeven door galerie GKM, is een meesterwerk van de beroemde schilder Guillaume Corneille (1922-2010). Corneille, geboren in Luik uit Nederlandse ouders, was een van de oprichters van de invloedrijke Cobra-groep. Het kunstwerk is rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd en genummerd als E/A 7/25, wat aangeeft dat het een artist proof is uit 1998. Op de achterkant staat een stempel van Atelier Corneille, samen met een droog stempel uit de GKM-galerij.

Het canvas is een explosie van kleur en emotie. Een rode vogel, het alter ego van Corneille wiens naam in het Frans 'kraai' betekent, vliegt op een vrouw af. Deze vogel, die zich los kan maken van de aarde, staat voor lust en gedrevenheid. De vurig rode kleur van de vogel contrasteert prachtig met de rest van het canvas, waardoor hij opvalt als symbool van passie en verlangen.

De vrouw, prominent aanwezig op het doek, is een adembenemend gezicht. Haar ogen, prachtig blauw, zijn vensters naar een wereld van inspiratie en creativiteit. Zij is de muze van Corneille, zijn belangrijkste inspiratiebron. Haar aanwezigheid op het doek is krachtig en onmiskenbaar, een eerbetoon aan de invloed die zij op zijn werk heeft gehad.

Aan de rechterkant van het canvas vinden we de zon, een krachtig symbool van vrijheid. Dit is een terugkerend thema in het werk van Corneille, dat vaak draait om de bevrijding van de geest en de verbeelding. De zon herinnert met haar stralende licht voortdurend aan de grenzeloze mogelijkheden van de menselijke geest.

Dit kunstwerk is een viering van kleur, emotie en verbeelding. Het is een kans om een ​​stukje van Corneille's wereld te bezitten, om deel te nemen aan zijn reis van verbeeldingskracht en vrijheid. Het is een uitnodiging om jezelf te verliezen in de diepten van zijn kleuren, in de vloeiende lijnen van zijn vormen, in de passie en kracht van zijn visie. Het is een kans om niet alleen een kunstwerk te bezitten, maar een stukje geschiedenis.

(0042)
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 30,00
Naar Duitsland € 30,00
Europese Unie € 30,00
Wereldwijd € 65,00