Prachtige zeefdruk van Corneille (1922-2010)
Thema: Vrouw met kreeft
Jaar: 1992
Oplage: 38 van 250, gedrukt op stevig 280 grams 'Arches Papier'
Met de hand (potlood) gesigneerd, rechtsonder
Afmetingen beeld: 60 x 43 cm
Het werk verkeert in nieuwstaat, is nimmer ingelijst geweest
Foto's maken deel uit van de beschrijving.
Verzending: het werk wordt verzekerd en aangetekend verzonden
Over de kunstenaar:
Corneille (Luik, 1922 - 2010)
Guillaume Cornelis Beverlo, beter bekend als Corneille, werd geboren in het Belgische Luik, als kind van Nederlandse ouders. Hoewel grotendeels autodidact, volgde hij toch kunstcursussen aan de Amsterdamse Academie, tussen 1940 en 1942. In 1946 hield hij in Groningen zijn eerste expositie. Aanvankelijk sterk beïnvloed door het werk van Picasso, maakt hij zich in 1948 hiervan los op het moment dat hij toetreedt tot de groep CoBrA; hij is daarvan medeoprichter samen met Karel Appel en de broers Jan en Constant Nieuwenhuys. In 1950 verhuist hij van Amsterdam naar Parijs. Daarna reist hij meermalen naar het buitenland: Noord-Afrika, Sahara, Noord-Amerika, de Antillen en Zuid-Amerika. Die reizen bepalen in hoge mate de aard van zijn werk. Vanaf 1960 valt hij terug op een nieuwe figuratie, waarbij vogels, bloemen en vaak personages tot zijn artistieke vocabulaire horen. Corneille is later nog steeds even werklustig als de Corneille van vroeger. Zelf beweert hij dat schilderen geen hobby of werk is, maar eerder een roeping. Corneille had zijn atelier in de Franse hoofdstad Parijs. Bezoekers werden vrijwel niet gedoogd door de kunstenaar.
Corneille stond aan de wieg van Cobra. Na het uiteenvallen van de groep blijft Cobra belangrijk voor hem, wat vooral te zien is aan de kinderlijke beeldtaal. In 1947 komt hij in aanraking met de surrealistische kunst en literatuur. Het surrealisme ontketent bij Corneille een nieuwe vrijheid van fantasie.
Een reis naar Cuba, Zuid-Amerika en Mexico halverwege de jaren zestig betekent het einde van zijn sombere en abstracte doeken. Corneille heeft hier geen verklaring voor: "Het is gewoon gebeurd." Er kwamen weer kleur en beweging in zijn werk, waardoor het veel vrolijker werd, beïnvloed door de kunst van inheemse volksstammen. Zijn werk wordt figuratief en hij gebruikt motieven als vrouwen, bomen en vogels.