Constant (1920-2005)
  5. Kunstenaar
  6. >
  7. Constant
Constant (1920-2005)

Constant (1920-2005)

Kunstschilder, Beeldhouwer, Graficus

CONSTANT

Beeldhouwer, schilder, tekenaar, keramist, graficus

Geboren te Amsterdam in 1920, gestorven te Utrecht in 2005

Opleiding: Constant heeft van 1939 tot 1942 opleidingen gevolgd aan de Kunstnijverheidsschool en de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam Woonde en werkte in Amsterdam.

Constant was medeoprichter van de COBRA beweging, dit was een beweging die ontstond binnen de moderne kunst aan het eind van de jaren veertig van de twintigste eeuw. Constant was binnen het gezelschap van onder andere Karel Appel, Corneille, Anton Rooskens, Jan Nieuwenhuijs, Eugene Brands, Lucebert en Theo Wolvecamp, de meer theoreticus van deze stijl.Constant Nieuwenhuys schilderde stillevens, zelfportretten dieren, bloemen en non figuratief. Na een ontmoeting met Asger Jorn verschenen er fantasiedieren, agressief en angstaanjagend en mensfiguren in zijn schilderijen. In 1950 ontstonden de oorlogsschilderijen. Eind jaren 50 ontwikkelde hij ideeen over de ideale stad New Babylon.In de jaren 70 richt hij zich weer meer op het tekenen en schilderen waar oude meesters zijn belangrijkste inspiratiebron

Behoort tot de volgende stromingen/groepen: CoBrA

Exposities en prijzen:

Stedelijk museum Amsterdam 1978 Gemeentemuseum Den Haag 1980 / 2005 Centraal museum Utrecht 1980 Documenta Kassel 2002 Cobra museum 2004

Door: Arthur Brouwers>

Aangeboden items
26
Verkochte items
226
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
Constant - litho: Labyrismen - 1968 kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands litho: Labyrismen - 1968
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 47.5 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 299
Techniek Litho
€ 299
Constant - Constant: labyrismen - 1968 kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands Constant: labyrismen - 1968
Techniek Litho
€ 299
Techniek Litho
€ 299
Constant - ets: echtpaar kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands ets: echtpaar
Techniek Ets
Afmetingen 65.5 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 299
Techniek Litho
€ 299
Constant - Ets: zonder titel kopen? Bied vanaf 550!
Constant (1920-2005) Nederlands Ets: zonder titel
Techniek Ets
Afmetingen 56.5 x 37.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 550
Constant - Kleuren ets en aquatint, Plaisir et tristesse de l’amour nr. 3 - Ingelijst kopen? Bied vanaf 500!
Constant (1920-2005) Nederlands Kleuren ets en aquatint, Plaisir et tristesse de l’amour nr. 3 - Ingelijst
Techniek Ets
Afmetingen 83 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 500
Techniek Hardcover
Afmetingen 34.5 x 24 cm (h x b)
€ 325
Constant - New Babylon - 1963 kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands New Babylon - 1963
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 75.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 299
Techniek Ets
Afmetingen 40 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 395
Constant - litho: New Babylon - 1963 kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands litho: New Babylon - 1963
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 299
Constant - ets: zangles - 1982 kopen? Bied vanaf 350!
Constant (1920-2005) Nederlands ets: zangles - 1982
Techniek Ets
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 350
Constant - De Schilder kopen? Bied vanaf 395!
Constant (1920-2005) Nederlands De Schilder
Techniek Litho
Afmetingen 67 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 395
Constant - 2 boekjes: 1 x tentoonstellingsuitgave + 1x kunst en architectuur kopen? Bied vanaf 50!
Constant (1920-2005) Nederlands 2 boekjes: 1 x tentoonstellingsuitgave + 1x kunst en architectuur
Techniek Softcover
Afmetingen 27 x 21 cm (h x b)
€ 50
Constant - ets: figuren in labyrint kopen? Bied vanaf 425!
Constant (1920-2005) Nederlands ets: figuren in labyrint
Techniek Ets
Afmetingen 27 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 425
Constant - Guitarist kopen? Bied vanaf 600!
Constant (1920-2005) Nederlands Guitarist
Techniek Litho
Afmetingen 105 x 85 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 600
Techniek Ets
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Constant - handgesigneerde droge-naald ets | 'Robot-kleur' | 1970 (INGELIJST) kopen? Bied vanaf 475!
Constant (1920-2005) Nederlands handgesigneerde droge-naald ets | 'Robot-kleur' | 1970 (INGELIJST)
Techniek Droge Naald
Afmetingen 57 x 39 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 475
Constant - Le Cauchemar kopen? Bied vanaf 750!
Constant (1920-2005) Nederlands Le Cauchemar
Techniek Litho
Afmetingen 112 x 87 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 750

Kunst kopen van Constant

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Constant? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Constant. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Constant en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Constant te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Constant!

Volg het aanbod kunst van Constant te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Constant te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Constant instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Constant kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Constant!

Waarom via Kunstveiling kunst van Constant kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Constant en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Constant via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Constant of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Constant?

Kunst kopen van Constant begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Constant, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Constant. Om meer kans te maken om de Constant te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Constant! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.