5. Constant

Constant (1920-2005)

8 aangeboden items / 145 verkochte items

FA. (232 x Favoriet)

CONSTANT (Amsterdam 1920 - Utrecht 2005)

Beeldhouwer, schilder, tekenaar, keramist, graficus

Opleiding: Constant heeft van 1939 tot 1942 opleidingen gevolgd aan de Kunstnijverheidsschool en de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam Woonde en werkte in Amsterdam.

Constant was medeoprichter van de COBRA beweging, dit was een beweging die ontstond binnen de moderne kunst aan het eind van de jaren veertig van de twintigste eeuw. Constant was binnen het gezelschap van onder andere Karel Appel, Corneille, Anton Rooskens, Jan Nieuwenhuijs, Eugene Brands, Lucebert en Theo Wolvecamp, de meer theoreticus van deze stijl.Constant Nieuwenhuys schilderde stillevens, zelfportretten dieren, bloemen en non figuratief. Na een ontmoeting met Asger Jorn verschenen er fantasiedieren, agressief en angstaanjagend en mensfiguren in zijn schilderijen. In 1950 ontstonden de oorlogsschilderijen. Eind jaren 50 ontwikkelde hij ideeen over de ideale stad New Babylon.In de jaren 70 richt hij zich weer meer op het tekenen en schilderen waar oude meesters zijn belangrijkste inspiratiebron

Behoort tot de volgende stromingen/groepen: CoBrA

Exposities en prijzen:

Stedelijk museum Amsterdam 1978 Gemeentemuseum Den Haag 1980 / 2005 Centraal museum Utrecht 1980 Documenta Kassel 2002 Cobra museum 2004

8 aangeboden items van deze kunstenaar
Constant - Map met 10 litho's : New Babylon - 1963 kopen? Bied vanaf 3500!

Constant - Map met 10 litho's : New Babylon - 1963

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1963
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Constant - Boek: Aan Constant - 1985 kopen? Bied vanaf 475!

Constant - Boek: Aan Constant - 1985

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1985
TechniekLitho
Afmetingen34.5 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Constant - Echtpaar kopen? Bied vanaf 245!

Constant - Echtpaar

Geplaatst doorCemhamers

Jaartal1982
TechniekEts
Afmetingen50 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Constant - Original KPK / Multiple von CONSTANT kopen? Bied vanaf 60!

Constant - Original KPK / Multiple von CONSTANT

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorregloh0791

VerzendingInternationaal

Jaartal2001
Constant - Grote kleurenlitho - 'Horreur' - 1988 (Kleine oplage) kopen? Bied vanaf 750!

Constant - Grote kleurenlitho - 'Horreur' - 1988 (Kleine oplage)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1988
TechniekLitho
Afmetingen76 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Constant - À propos de Cezanne, handgesigneerde publicatie met originele ets kopen? Bied vanaf 195!

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1978
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen20 cm x 15 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Constant - gesigneerde kleuren ets kopen? Bied vanaf 255!

Constant - gesigneerde kleuren ets

Geplaatst doorFojo

TechniekEts
Afmetingen34.5 cm x 39.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Constant - Ingelijste ets/aquatint: Orpheus met dieren - 1982 kopen? Bied vanaf 675!

Constant - Ingelijste ets/aquatint: Orpheus met dieren - 1982

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1982
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen70.5 cm x 60.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst